Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij
 

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA
PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
W URZĘDZIE MIEJSKIM W TARCZYNIE

Życie kulturalne - archiwum

 

 

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

 

Zapraszamy na uroczystość uczczenia 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego dnia 1 sierpnia przed Pomnikiem Niepodległości na Rynku w Tarczynie

 

 

Bajka "Stoliczku..."

 

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zaprasza dzieci na bajkę pt. "Stoliczku nakryj się" w dniu 1 sierpnia o godz 16. Wstęp wolny.

 

 

Koncert w Leśnej Polanie

Burmistrz Tarczyna, Parafia w Leśnej Polanie i Gminny Ośrodek Kultury zapraszają na koncert muzyczny Dominika Glucha (fortepian), który odbędzie się 12 lipca po Mszy świętej.

 

Wycieczka do Kazimierza

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci na wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą. Wyjazd w dniu 9 lipca o godz. 7.00. Zapisy do dnia 7 lipca w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. ks. Cz. Oszkiela 3, lub pod nr telefonu: (022) 72-77-196. Koszt wyjazdu 30 zł. Ilość miejsc ograniczona!

 

Wyjazd na film

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza dzieci do kina na film "Epoka lodowcowa 3 - Era dinozaurów". Wyjazd w dniu 2 lipca br. o godz. 10.20. Zapisy w Gminnym Ośrodku Kultury, ul. ks. Cz. Oszkiela 3, lub pod nr telefonu: (022) 72-77-196. Koszt wyjazdu to tylko 10 zł. Ilość miejsc ograniczona!

 

Powiększ plakat

 

 

Finał Małego Konkursu Recytatorskiego RADOM - czytaj

 

Mały Konkurs Recytatorski RADOM (eliminacje powiatowe) - czytaj


 

Konkurs "Legenda o Ziemi Tarczyńskiej" - czytaj

 

Mały Konkurs Recytatorski RADOM - czytaj

 

 

 

Z Irlandii dookoła Świata - spotkanie z Bogumiłem Rzucidło


W dniach 17 i 18 lutego 2009 r. w gimnazjum w Pamiątce i szkole podstawowej w Suchostrudze odbyło się spotkanie z podróżnikiem i reporterem Bogumiłem Rzucidło.
 


 

Autor zrelacjonował swoją drugą już podróż dookoła świata. Z dużą swobodą i ciekawie opisał kraje, które odwiedził. Podróż zaczął w Dublinie stolicy Irlandii, następny etap to Ameryka Płd. (Peru, Ekwador) i dalej Wyspy Galapagos, Nowa Zelandia, Fidżi, Samoa, Indonezja (wyspa Bali), Singapur, Hongkong i Wielka Brytania (Londyn).
 


 

Prelekcję uzupełniały piękne slajdy oraz przywiezione eksponaty. Uczniowie z wielkim  zaciekawieniem chłonęli egzotykę odmiennych kulturowo krajów świata. Uzyskali też wiele cennych i praktycznych informacji istotnych dla potencjalnych amatorów dalekich podróży. Po powrocie z kolejnej podróży (Indie) z pewnością spotkamy się ponownie z panem Bogumiłem.


 

 


 


 

 


 


 

 

Ferie 2009

 

 

Ferie to czas wypoczynku i zabawy. Wielu uczniów wyjeżdża na zimowiska lub do rodziny, jednak większość pozostaje w domach. Dla Nich Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie przygotował bogatą ofertę spędzenia wolnego czasu. Najmłodsi mogli obejrzeć seanse filmowe „Wyspa dinozaura” i „Horton słyszy Ktosia”, spektakl teatralny -”Dwie Dorotki” oraz zatańczyć w takt karnawałowych rytmów, na balu przebierańców.
 


 

Starsi uczniowie licznie uczestniczyli w wyjazdach do kin: w Jankach, Imax-u, Cinema Parku, na lodowisko w Mszczonowie, na  basen do Raszyna i do placu zabaw -Hula- kula. Również dużą atrakcją było ognisko i harcerska gra terenowa zorganizowana przy współpracy Państwa Wandy i Andrzeja Ślusarczyków oraz  pieczenie kiełbasek.


 

Ferie zimowe 2009 trwały od 19  stycznia do 1 lutego. W tym czasie w Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano 14 imprez w tym 8 wyjazdów, w których wzięło udział ok 600 dzieci i młodzieży ze wszystkich szkół Gminy Tarczyn. Największym powodzeniem cieszyły się wyjazdy do kina,  Imaxu (kino trójwymiarowe), Cinema Parku ( 6 sal edukacyjnych) i   placu zabaw Hula – Kula - po dwa autokary.


 

Ponadto odbyły sie wyjazdy na lodowisko, ognisko, do Muzeum Techniki i basen – jeden autokar.


 

Łącznie w wyjazdach uczestniczyło ok 420 dzieci i młodzieży.


 

Dziękujemy bardzo Pani Burmistrz Barbarze Galicz za bezpłatne udostępnienie gminnego autokaru i kierowcy Panu Andrzejowi Okrzosowi .

 

 


 

 


 

Szopka Bożonarodzeniowa


W dniu 16 stycznia rozstrzygnięto konkurs plastyczny „Szopka Bożonarodzeniowa” zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie. Wpłynęło 43 prace wykonane przez uczniów ze wszystkich szkół z terenu gminy i 2 prace z kategorii rodzinnej.


 

Jury w składzie: Marcin Minor (artysta, plastyk) – przewodniczący, Ewa Minor – członek,Teresa Kawecka - sekretarz -  przyznało nagrody:


 

W  kategorii I (5-6 lat) nie było prac


 

W kategorii II (7-9 lat): I miejsce – Tomasz Kopeć kl. III Pub. Szkoła Podst. im J. Stępkowskiego w Tarczynie, II miejsce – Dominik Zalewski kl. III Pub. Szkoła Podst. im W.i A. Górskich w Pamiątce, III miejsce – Natalia Gajda kl. III Pub. Szkoła Podst. im. M. Kaczyńskiego w Pracach Małych,  Kamila Kordel kl. III Pub. Szkoła Podst. im. W. i A. Górskich w Pamiątce


 

W kategorii III (10-12 lat): I miejsce – Bartłomiej Skubisz – Pub. Szkoła Podst. im. J. Chełmońskiego w Suchostrudze, II miejsce – Daria Pomykała i Monika Augustynowicz –Pub. Szkoła Podst. im. J. Chełmońskiego w Suchostrudze, III miejsce – Beata Maciejak – Pub. Szkoła Podst. im M. Kaczyńskiego w Pracach Małych


 

W kategorii IV (13-16 lat): I miejsce – Małgorzata Stawicka kl. I Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Tarczynie, II miejsce – Patrycja Skubisz kl. II Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Tarczynie, III miejsce – Agata Pawłowska i Katarzyna Perzyna kl. I Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Tarczynie


 

W kategorii „praca zespołowa”: I miejsce – Joanna  i Przemysław Nowakowscy ze szkoły im. W. i A. Górskich w Pamiątce, II miejsce – Anna i Katarzyna Witek ze szkoły im. J. Stępkowskiego w Tarczynie, II miejsce – Maja i Kacper Franckowscy, Nikola Andrzejczak ze szkoły im. J. Stępkowskiego w Tarczynie, III miejsce – Justyna i Przemysław Pawłowscy, Emila Płaska ze szkoły im. J. Stępkowskiego w Tarczynie


 

W kategorii „praca rodzinna”: I miejsce – Rodzina Lesiaków, II miejsce – Rodzina Korczaków


 

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci programów komputerowych oraz odtwarzaczy mp4.

 

 

 

Szopka wykonana przez Joannę  i Przemysława Nowakowskich
 

 

 


 


 

 

Powiększ plakat

 

 

 

Powiększ plakat

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - Gmina Tarczyn Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

 | Film intro