Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij
 

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA
PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
W URZĘDZIE MIEJSKIM W TARCZYNIE

III TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ O PUCHAR LATA GMINY TARCZYN

 

V TURNIEJ O PUCHAR LATA GMINY TARCZYN
27 lipca 2008


Kiedy Grom organizuje swój doroczny Turniej jednego można być pewnym – pogody. Ta nie zawodzi już piąty rok. Mimo, iż początek tygodnia był chłodny i deszczowy, to w niedzielę mieliśmy iście wakacyjną aurę. Podobnie jak w poprzednich latach zainteresowanie tymi rozgrywkami było spore, większe niż przewidywał regulamin. Zatem i tym razem należało rozegrać przedturniejowe baraże.

 

Wylosowano przeciwników, a mecze rozgrywane były w różnym czasie i na innych boiskach. I tak najwcześniej, bo 20 lipca w Pracach Małych Degustatorzy Pawłowice podjęli i pokonali 2 : 1 GC United Gasy. Dwa dni później w Tarczynie miejscowy Tarpan rozgromił 7 : 1 Orła Suchostrugę. Na dwa dni przed Turniejem Oldboje Perły Złotokłos przegrali u siebie z Płomieniem Kotorydz 3 : 4. W ten sposób wyłoniono uczestników Turnieju, do których dołączył oczywiście gospodarz zawodów, czyli GROM Prace Małe.


Zespoły wystąpiły w następujących składach:

 
GROM Prace Małe
1. Skwarek Mariusz
3. Kołodziejski Daniel
6. Witak Piotr
7. Juras Łukasz
8. Lis Emil
9. Maciejak Tomasz
10. Goliański Mariusz
11. Waszak Maciej
13. Rudaś Paweł
14. Cwyl Marcin
15. Rudaś Łukasz
16. Pacholczak
Radosław
18. Olejnik Mariusz
19. Kałuża Przemysław
20. Jagiełło Marcin
21. Ryjak Ireneusz
22. Trochim Kamil


TARPAN Tarczyn
1. Reszka Paweł
2. Sioćko Damian
3. Sobczyk Rafał
4. Stępień Sylwester
7. Olczak Rafał
8. Sokołowski Karol
9. Piotrowski Adam
10. Dymek Marcin
11. Błaźniak Dariusz
13. Kordel Grzegorz
14. Małuj Mateusz
15. Błaźniak Paweł
16. Nobis Michał
18. Bloch Daniel
Jeliński Krzysztof

 

PŁOMIEŃ Kotorydz
1. Jaworski Mateusz
2. Wal Witold
3. Zendzia Łukasz
5. Książek Roman
7. Dębski Adam
8. Drzewiecki Konrad
9. Struś Błażej
10. Dębski Grzegorz
11. Maciejak Łukasz
13. Orzeszak Marcin
14. Kowalik Michał
16. Książek Ernest
20. Reszka Łukasz
99. Malinowski Michał
Książek Jarosław
Jaskólski Tomasz
Łoszewski Michał
Trojanowski Marcin
Augustyniak Konrad

 

DEGUSTATORZY Pawłowice
1. Bryciński Dariusz
4. Budzik Robert
5. Zaręba Łukasz
7. Świąderski Andrzej
8. Ślusarczyk Adam
10. Kapuściński Marcin
11. Lisicki Witold
12. Gzik Robert
13. Maciak Mirosław
20. Budzik Łukasz
23. Pyrzak Tomasz
27. Gzik Wojtek
99. Ślusarczyk Karol

 

Na pół godziny przed rozpoczęciem gry wylosowano pary półfinałowe Grom podobnie, jak przed rokiem trafił na obrońców tytułu Tarpana Tarczyn, a w drugiej parze wystąpiły zespoły Degustatorów Pawłowice i Płomienia Kotorydz.

 

Nadszedł wreszcie czas na oficjalne rozpoczęcie imprezy, a dokonał tego Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarczynie Jan Dębski wspierany przez spikera tych zawodów Pawła Jurka. Zmieniono nieco zasady gry. Czas został skrócony do półgodzinnych połów, a zmiany mogły być dokonywane w tak zwanym hokejowym systemie.


Grom – Tarpan


Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie Tarpana. Różnicy klas nie dało się tu ukryć. /Grom zakończył rozgrywki ligowe w piątce najlepszych w grupie zespołów w klasie B, a Tarpan awansował do ligi okręgowej. / Bramki zaczęły padać od szóstej minuty. Mariusz Skwarek, po raz pierwszy broniący barw Prac, obronił jeden strzał sparując piłkę, ale kolejne uderzenie Dariusza Błaźniaka dało prowadzenie Tarpanowi. Odpowiadać próbował po kilku minutach Radosław Pacholczak – niestety niecelnie. W 14. minucie strzelec bramki próbował jeszcze raz pokonać Mariusza Skwarka, lecz ten najpierw sam go powstrzymać, później pomógł w tym Emil Lis, aż wreszcie Darek przestrzelił.
Do przerwy Grom nie wykorzystał aż trzech szans na gola. Tomek Maciejak najpierw przestrzelił, potem uderzył zbyt lekko, a na koniec Mariusz Goliański pomylił się tylko nieznacznie strzelając obok słupka.
 Początek drugiej odsłony należał do obrońców tytułu. Defensorzy i bramkarz gospodarzy mieli sporo pracy.
W 44. minucie stan rywalizacji uległ zmianie, bo do bramki Prac trafił Adam Piotrowski. A nad boiskiem pojawił się bocian. Kiedy dwa lata temu była podobna sytuacja w meczu z Płomieniem Kotorydz, to losy spotkania się odwróciły. Tym razem pojawił się drugi bociek, a po chwili wynik na 0 : 3 ustalił Sylwester Stępień. Na boisku jednak było jeszcze na co popatrzeć, bo piękny strzał na bramkę Pawła Reszki oddał Tomek Maciejak, głową próbował Emil Lis – w obu przypadkach golkiper Tarpana był skuteczny. Na koniec desperacko strzelał Radek Pacholczak, ale piłka poszybowała w niebo.


Płomień – Degustatorzy


 To spotkanie było bardziej wyrównane od poprzedniego. Wynik otworzył Grzegorz Dębski trafiając z wskazanych przez sędziego Zenona Żebrowskiego 11 metrów. /Decyzja ta była szeroko komentowana, ale drugi sędzia potwierdził, ze rzut karny był jak najbardziej prawidłowo podyktowany. / Do przerwy niewiele działo się na boisku, żeby nie napisać, że powiewało niemal nudą. Jedna niezła interwencja Mateusza Jaworskiego i jeden niecelny strzał zawodników
z Kotorydza. Zaraz po zmianie stron Grzegorz Dębski trafił w siatkę z boku. W 44. minucie doszło do przepychanki,
w wyniku której boisko na dwie minuty opuścili Adam Ślusarczyk, Andrzej Świąderski (Degustatorzy) i Witold Wal (Płomień). Na pięć minut przed końcem spotkania wynik ustalił na 2 : 0 Marcin Orzeszak.


o 3 miejsce:
Grom – Degustatorzy


 To najbardziej „przyjacielskie” spotkanie spośród rozegranych tego dnia. Wszak kilku piłkarzy reprezentujących barwy Pawłowic w lidze gra dla Gromu. W tym spotkaniu wyszło to, z czym Prace mają największy problem:
ze skutecznością. Już od początku mogło być prowadzenie gospodarzy, jednak tak zwanej „setki” nie wykorzystał Mariusz Goliański. Potem nastąpiło kilka ataków Degustatorów i kontra w wykonaniu Tomka Maciejaka, którego powstrzymał Dariusz Bryciński. Po dwóch kolejnych nieudanych próbach Gromu (Tomek Maciejak w niebo i Maciej Waszak obok słupka) nastąpił skuteczny strzał Karola Ślusarczyka, a chwilę później podobny Roberta Gzika. Potem ponownie strzelali Tomek i Maciek, ale również nic z tego nie wyszło. Za to szesnastolatek Daniel Kołodziejski zrobił to, czego starsi koledzy nie potrafili i zdobył bramkę kontaktową. Tuz przed przerwą niecelny strzał oddał Mariusz Goliański. Druga połowa nie przyniosła zmiany rezultatu, choć kibice Gromu na to bardzo liczyli. I mieli powody myśleć, że można wyrównać. Tomek Maciejak znów kilkakrotnie próbował szczęścia bez rezultatów. Daniel Kołodziejski mimo starań też więcej nie strzelił. Degustatorzy też chcieli pokonać jeszcze Mariusza Skwarka, ale ten albo sam, albo z pomocą obrońców skutecznie pilnował dostępu do bramki. Jeśli nie oni, to sami pawłowiczanie nie stawali na wysokości zadania, bo Marcin Kapuściński kiksował, a Karol Ślusarczyk trafił w siatkę od góry. Wynik 1 : 2 spowodował, iż spiker mówił dużo o gościnności Gromu.


finał
Płomień – Tarpan


Kolejny raz w finale prackiego turnieju spotkały się te dwa zespoły. Optyczną przewagę miał oczywiście Tarpan. Ale w 8. minucie piłkarze z Kotorydza najpierw trafili w słupek, a chwilę później Łukasz Maciejak pokonał Pawła Reszkę. Tarpan nie dawał za wygraną i ciągle parł na bramkę Płomienia, lecz bezskutecznie. I nawet ten brak efektów nie był wynikiem genialnej postawy Mateusza Jaworskiego, tylko po prostu kiepskiej skuteczności beniaminka ligi okręgowej.
Zmiana stron nie przyniosła nic nowego, może tylko kilka bardziej widowiskowych prób tarczynian, na przykład niecelny strzał do pustej bramki w wykonaniu Grzegorza Kordla i trafienie Dariusza Błaźniaka w mur z rzutu wolnego.
To ostatnie miało miejsce w ostatniej minucie meczu. I wynik z pierwszej odsłony nie uległ zmianie. Płomień pokonując Tarpan 1 : 0 po raz pierwszy wywalczył tytuł mistrzów lata.


Zakończenie turnieju


Nie udało się zakończyć rywalizacji równo z gwizdkiem sędziego, ponieważ żaden z piłkarzy zdobywających bramki nie zrobił tego więcej niż raz. A w takim przypadku nie wiadomo było, do kogo powędruje statuetka dla króla strzelców. Zarządzono więc dodatkowo rzuty karne. Zawodnicy odpadali, po tym jak nie strzelili. Zwycięzcą został Adam Piotrowski z Tarpana Tarczyn. Kolejny kłopot organizatorzy mieli z przyznaniem nagrody dla najlepszego piłkarza. W tym przypadku tradycyjnie głosowały drużyny biorące udział w zawodach i każda wybrała innego. Decyzję podjęli organizatorzy i spośród czterech wskazanych przez piłkarzy wybrali Roberta Gzika z Degustatorów Pawłowice. Wątpliwości nie budził wybór najlepszego bramkarza, głosami klubów wygrał tę rywalizację Paweł Reszka z Tarpana. Puchar Fair Play został przyznany przez sędziów gospodarzom.

Puchary za miejsca wręczali przedstawiciele władz gminnych: radny Paweł Młoźniak, skarbnik gminy Tarczyn Elwira Górecka i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Dębski. Ceremonia zakończenia stała się również okazją do podziękowań, jakie dorocznie składa Grom swoim dobroczyńcom. Za największego z nich w tym roku został uznany KS PERŁA Złotokłos. To na ich obiekcie zespół z Prac bezpłatnie rozgrywał swoje mecze w rundzie wiosennej, po tym, jak własne boisko nie przeszło weryfikacji MZPN-u.


I po raz kolejny mogliśmy liczyć na pomoc przy organizacji turnieju. Podziękowań nie mogło zabraknąć również dla Daniela Kordusa – właściciela terenu, na którym znajduje się „stare” boisko i odbywają się turnieje. Wiele wzruszenia dostarczyło pożegnanie przez Bogusława Janiaka dotychczasowego trenera Marka Turczyna.
Po częściach oficjalnych tradycyjnie przyszedł czas na zabawę, która tym razem potrwała dłużej niż zwykle, a parkiet pełen był roztańczonych fanów futbolu.


W imieniu organizatorów już dziś zapraszamy za rok w to samo miejsce!


 Beata Stygińska

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - Gmina Tarczyn Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

 | Film intro