Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij
 

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA
PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
W URZĘDZIE MIEJSKIM W TARCZYNIE

Ośrodek zdrowia

 • Tarczyńskie Centrum Medyczne - Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Tarczynie
  ul.Warszawska 42
  05-555 Tarczyn
  tel.(022) 727 70 63

  Rejestracja w godz.: 7:00-18:00.

  W tym nowoczesnym obiekcie, o powierzchni równej niemal 2.000 m², znajduje się blisko 50 gabinetów specjalistycznych, w tym nowoczesna, cyfrowa pracownia rentgenowska oraz kompleksowo wyposażony, na najwyższym poziomie, gabinet rehabilitacji i fizykoterapii posiadający m.in.: aparaty do masażu uciskowego, laseroterapii, magnetoterapii, krioterapii, elektroterapii, ultradźwięki, wirówki do masażu przedramion i podudzi, lampy do światłolecznictwa, wyposażone sale do kinezyterapii czy też profesjonalne stoły do masażu.

 

Nowy ZOZ w Tarczynie – leczenie na europejskim poziomie - kliknij i czytaj

 

 

 

 

 

Nowoczesny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej nie tylko znacząco podnosi jakość dotychczas świadczonych usług medycznych, lecz także umożliwia uruchomienie wielu nowych poradni specjalistycznych i diagnostycznych, m.in. pracowni RTG, rehabilitacji, poradni kardiologicznej, neurologicznej, diabetologicznej, okulistycznej, urologicznej, chirurgicznej, ortopedycznej, ginekologiczno-położniczej, laryngologicznej, alergologicznej, dermatologicznej, psychiatrycznej czy kompleksu medycyny pracy.

 

Oferta placówki

Lekarzy pracujących w tarczyńskim SPZOZ można podzielić na dwie grupy. Pierwszą z nich są medycy świadczący i realizujący usługi w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Podstawową opieką zdrowotną zajmuje się dziewięciu lekarzy, z których część, oprócz specjalizacji typowych dla podstawowej opieki zdrowotnej (interna, medycyna rodzinna, pediatria), ma specjalizacje dodatkowe. W ośrodku pracują na przykład interniści posiadający także specjalizację z hematologii, reumatologii, czy lekarz rodzinny z dodatkową specjalizacją z laryngologii. W POZ zakontraktowana jest ponadto „pielęgniarka szkolna”, środowiskowo-rodzinna oraz położna środowiskowa. W ramach kontraktu w SPZOZ funkcjonują także poradnie specjalistyczne: ginekologiczno-położnicza, laryngologiczna, stomatologiczna (w ZOZ-ie pracuje aż czterech stomatologów, w tym trzech ze specjalizacją) oraz ortodontyczna, prawdopodobnie jedyna tego typu bezpłatna poradnia działająca w powiatach piaseczyńskim i grójeckim. NFZ finansuje też prowadzone przez ośrodek programy profilaktyczne. Są to programy profilaktyki raka szyjki macicy, program profilaktyki Przewlekłej Obturacyjnej Choroby Płuc (tzw. POChP), czy program profilaktyki chorób układu krążenia, w ramach którego możemy na przykład zrobić osobom z grupy ryzyka dość szczegółowe badania krwi. Wszystkie wymienione wyżej usługi są bezpłatne.


Druga grupa lekarzy to specjaliści świadczący i realizujący usługi poza NFZ. Za niewielką opłatą można zapisać się do chirurga, ortopedy, diabetologa, neurologa, dermatologa, chirurga i ortopedy dziecięcego. SPZOZ współpracuje też z urologiem, gastrologiem i kardiologiem.


W ośrodku funkcjonują ponadto Medycyna Pracy oraz Rehabilitacja i Fizykoterapia, którą częściowo finansuje KRUS, Poradnia USG (aparat zakupiony z prywatnych darowizn, części diet samorządowców poprzedniej kadencji), Stomatologia Komercyjna (pełen zakres, wyposażona m.in. w radiowizjografię cyfrową) oraz punkt zaopatrzenia w aparaty słuchowe.

 

Nowoczesny gabinet stomatologiczny

 

 

 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - Gmina Tarczyn Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

 | Film intro