Tarczyn - gmina naturalnie atrakcyjna

DSC_0211

BIEŻĄCE PRZEDSIĘWZIĘCIA W GMINIE - (kliknij i zobacz)

 

recykling   Projekty unijne w gminie

 

Telefony do referatów Urzędu Miejskiego w Tarczynie oraz jednostek organizacyjnych- kliknij
 

KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA
PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
W URZĘDZIE MIEJSKIM W TARCZYNIE

Mazovia Cup International 2015

Za nami IX edycja turnieju kickboxingu oraz innych sztuk i sportów walki Mazovia Cup International. Zawody, które co roku odbywają się w Tarczynie pod patronatem Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, są największą oraz najbardziej znaną tego typu cykliczną imprezą w Polsce.

 

Więcej zdjęć i relacja z zawodów - kliknij i zobacz unnamed
 

kick15
 

Imprezę zorganizowali Piotr Bąkowski i Łukasz Makarewicz - Mistrzowie Świata w kickboxingu i sportowi działacze pełniący funkcje prezesów kilku liczących się w świecie federacji kickboxingu - oraz Andrzej Latkowski, animator sportu w Tarczynie, Prezes UKS Akrobata Tarczyn.
 

kick15_2


Turniej, współfinansowany przez gminę Tarczyn, przyciągnął setki miłośników sztuk walki ze wszystkich grup wiekowych - od najmłodszych dzieci i kadetów począwszy, kończąc na weteranach i starszych zawodnikach z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Zawody rozegrano na 8 matach i w tzw. oktagonie (ośmiokątny ring).
 

kick15_3

Jednym z najciekawszych punktów turnieju była efektowne pokazy sztuk walk i konfrontacje zawodników reprezentujących różne style walki. Pierwsza runda odbyła się na zasadach bokserskich, druga promujących styl bez kopnięć w uda (low kick) takich jak taekwondo czy niektóre szkoły kickboxingu, a trzecia - na zasadach K1 i sprzyjała zawodnikom specjalizującym się w tym regulaminie oraz miłośnikom Muay Thai.
 

kick15_4

W tym roku w imprezie wzięło udział kilkanaście ekip z zagranicy, między innymi z Belgii, Niemiec, Czech, Słowacji, Azerbejdżanu i Grecji.


Jak co roku organizatorzy mogli liczyć na wsparcie dyrektor Zespołu Szkół w Tarczynie Barbary Piechoty i uczniów tejże placówki. W organizację włączyli się także bardzo aktywnie członkowie tarczyńskiej sekcji kickboxingu działającej pod okiem Piotra Bąkowskiego.

 

kick15_5
Reprezentująca gminę Zastępca Burmistrza Tarczyna Grażyna Wiśniewska-Sas (z prawej), Komendant Powiatowy
Policji w Piasecznie Robert Kokoszka oraz dyr. Zespołu Szkół w Tarczynie Barbara Piechota z certyfikatami
"Honorowy Czarny Pas", które wręczyli im organizatorzy zawodów


Impreza tradycynie odbyła się pod patronatem Burmistrz Tarczyna Barbary Galicz, Polskiej Federacji Kickboxingu, oraz pod hasłem kampanii „Łączy Nas Sport Nie Narkotyki”.

 

kick15_6
Radość z udziału w zawodach oraz z osiągniętego w nich sukcesu była bezcenna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011 - Gmina Tarczyn Projekt i wykonanie: Maxus Net Communications

 | Film intro